KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15054024
nr 1505 4024
Åke Wickström
(f. 1927), Sverige
Oljemålning, Dansande par "Vekerum". Signerad. Olja på duk, 19x24 cm, yttermått inklusive ram: 25x30 cm
Åke Wickström, född 1927 i Karlshamn, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 28 november 2022
kl 18:36:19
28/11 11:04:50
700 kr
28/11 18:31:19